Zaznacz stronę

Odpowiednio zaaranżowany ogród, potrafi stać się wymarzoną przestrzenią na spędzanie wolnego czasu oraz idealnym miejscem do relaksu. Warto zastanowić się nad wyglądem ogrodu już na etapie początkowym budowy domu, po to by móc w pełni wykorzystać wszystkie elementy takie jak: roślinność, kształt trawnika, ukształtowanie terenu, zarys docelowego miejsca wypoczynku, ewentualnej altany lub tarasu. Tak więc zastanówmy się, w którym miejscu w ogrodzie przewidujemy zabawy z dziećmi, gdzie będziemy urządzać spotkania przy grillu lub zamierzamy postawić altanę. Jeśli chcemy spędzać tam każdą wolną chwilę, niezależnie od warunków atmosferycznych, pamiętajmy o odpowiednio przygotowanych ścieżkach, które umożliwiają poruszanie się po strefach. Najlepszym sposobem jest wykończenie powierzchni drużek kostką brukową, która z pewnością nada wyjątkowy klimat i romantyczny charakter każdej działki.

Na co zwracać uwagę przy wyborze kostki brukowej do ogrodu?

Alejki z kostki brukowej, należy postawić wszędzie tam, gdzie najczęściej przewidujemy przemieszczanie się. Bez ograniczeń możemy stworzyć bajeczne rozwiązania, kierując się kolorem, kształtem czy też rozmiarem. Zwróćmy uwagę na to, czy działka jest mała, szeroka oraz ile znajduje się na niej roślinności. Ciemne i wyraziste barwy będą dodatkowo pomniejszały przestrzeń, zastanówmy się również, czy planujemy łączyć kolory, jeśli tak proponujemy wykorzystać nie więcej niż 3 odcienie. Jeśli zależy nam na stworzeniu skomplikowanych wzorów, pamiętajmy o tym, aby zabezpieczyć się w większą ilość materiału, aby mieć zapas na ewentualne poprawki. Warto wybrać określony styl według którego będziemy kierować się przy wyborze utwardzenia. W rustykalnych i romantycznych aranżacjach, najlepiej sprawdzą się małe, drobne kostki, gdzie można zastosować asymetryczną swobodę w parze z bujną i pnącą się roślinnością. Jeśli stawiamy na nowoczesność warto zaopatrzyć się w duże formaty kostki, które można układać według indywidualnych upodobań. Nie zapominajmy o tym, aby wybór kostki był harmonijny z architekturą domu oraz jego otoczeniem.

Dlaczego warto dodać kostkę brukową do ogrodu?

Ogród to miejsce, które nie tylko zachwyca ale również powinno odznaczać się praktycznością na co dzień. Podłoża, podjazdy oraz ścieżki wykonane z kostki brukowej nadają niezwykle funkcjonalny charakter. Dodatkowo są bardzo trwałe na wszelkie warunki atmosferyczne, umożliwiają różnorodne możliwości aranżacji oraz są łatwe w użytkowaniu. Nawierzchnie wykonane z tego materiału są wolne od wad natury technicznej, odznaczają się wyjątkową estetyką i wysoką jakością. Wzór nawierzchni może być spójny z kształtem tarasu, poszczególnych ścian domu czy też zgodny z kierunkiem poruszania się po najważniejszych trasach łączących dom z działką. Pamiętajmy, że ogród będzie nam służył przez długie lata, dlatego w szczególności warto wybrać materiały najwyższego gatunku i przyłożyć się do pracy nad jego szczegółowym projektem. Dzięki temu będziemy cieszyć się wyjątkową przestrzenią do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu.