Zaznacz stronę

Nadszedł ten wyczekiwany moment kiedy udało się postawić wymarzony dom, jednak jest jeszcze w stanie surowym i musimy zastanowić się nad jego urządzeniem. To najlepszy moment na to, aby zdecydować się jaki styl będzie przeważał w poszczególnych pomieszczeniach. Jeśli zdecydujemy się na wygodne i inteligentne rozwiązania musimy liczyć się z tym, iż wymagają one specjalnego przygotowania już na tym etapie. Pamiętajmy o tym, że dom to przede wszystkim miejsce, w którym powinniśmy czuć się swobodnie i w pełni komfortowo, to przestrzeń, która powinna spełniać nasze potrzeby na co dzień. Dlatego też, wszelkie czynności związane z urządzaniem wnętrza powinny zacząć się od planowania i szczególnego przemyślenia wszelkich możliwości. Jeżeli nie czujemy się na siłach, aby samemu zaprojektować i wymyślić niepowtarzalne wnętrze, możemy skorzystać z pomocy fachowca- projektanta wnętrz, który pomoże nam wykreować przytulną przestrzeń zgodną z obecnie panującymi trendami.

Czym kierować się podczas wyboru stylu aranżacji?

Główną zasadą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze stylu urządzanych pomieszczeń jest nasz komfort, liczy się to, abyśmy przede wszystkim dobrze czuli się w we własnym wnętrzu. W pierwszej kolejności powinniśmy poszukać inspiracji i dokładnie przyjrzeć się gotowym rozwiązaniom, pomoże nam to stwierdzić co nam się podoba, a co nie oraz jakie połączenia są w naszym guście. Aranżując swoje pomieszczenia możecie skorzystać z jednego stylu lub w zależności od pomieszczeń pomieszać je, najważniejsze jest jednak to, aby w efekcie końcowym stanowiły spójną całość. Takie rozwiązania pomogą stworzyć wymarzone wnętrze o nietuzinkowym charakterze.

Charakterystyka najbardziej popularnych w ostatnim czasie stylów aranżacji:

Ostatnio coraz częściej spotykamy się z projektowaniem wnętrz w stylu rustykalnym i boho. Wszystkie elementy nawiązują do natury, drewna a ozdoby są najczęściej rękodziełem. Meble często są specjalnie postarzane a kolory ścian nawiązują do bieli i beżu. Podobieństwa doszukamy się w stylu skandynawskim, w którym również dominują jasne barwy ścian i mebli w szczególności w kolorze bieli, czy też ecru. Nieco mniej popularny w polskich domach jest styl śródziemnomorski, gdzie doszukamy się ciepłych, słonecznych kolorów i odważnych akcentów wykonanych z drewna, lnu oraz bawełny. Szczególną uwagę przykuwają ciekawe rzeźbienia, kolumienki i ażurowe detale. To zdecydowanie opcja aranżacji dla osób odważnych, które lubią żywe kolory i zależy im na wyjątkowym wnętrzu. Podobne wrażenie odniesiemy jeśli przyjrzymy się aranżacjom w stylu orientalnym, gdzie królują intensywne kolory, zdobienia i niebanalne formy dodatków. Charakteryzuje się bogato zdobionymi poduszkami, licznymi świecznikami, parawanami, ciekawymi figurkami i wazonami. Jeśli jednak jesteśmy zwolennikami prostych i pustych przestrzenii, powinniśmy zdecydować się na minimalistyczny styl. To przede wszystkim spokój, ład i harmonia, pomieszczenia są funkcjonalne, a dekoracje mają czystą i prostą formę.